Burger Savaşları V – Final Gecesi ve After Party Gerçekleşti!

Geleceğin burger şeflerinin lezzetli bir yarışın içinde olduğu 5. Geleneksel Burger Savaşları’nın finali ve after party gecesi 24 Mayıs’ta Uniq İstanbul’da gerçekleşti. Türkiye’nin yöresel peynirleri ile kendi burger reçetelerini hazırlayan yarışmacılar, birbirinden yaratıcı burger tarifleri ile  jüri üyelerini etkilemek için kıyasıya yarıştılar.

BurgerLab sponsorluğunda, Heinz, Coca-Cola ve Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle gerçekleşen yarışmada, 6 uzman jüri tarafından yarışmacı takımların birbirinden lezzetli burgerleri değerlendirildi.

Mert Ruscuklu’nun sunuculuk yaptığı yarışmada Knuckle Duster Burger takımı (Mustafa Burucu ve Arda Osman Berber) birincilik ödülünü almaya hak kazandı. No Further for Burger takımı (Taha Küçükaydın- Melis Günay) ikinci, Burger is not Dead (Beril Köroğlu-Tuğçe Mirza) üçüncü, Diyet düşmanı (Çağdaş Alkaş-Osman Munip İpek) dördüncü ve Sentez (Yusuf Kandamar, Volkan Akpınar) beşinci oldu. Yarışmanın sonucunda 1. ve 2. olan takımlar,  Amsterdam’da 3 gün sürecek Gurme Turu’nun, 3. ve 4. olan takımlar ise Gaziantep Gurme Turu’nun sahibi oldular.

Nilay Örnek (gazeteci), Oğul Türkkan (şarap ve yemek danışmanı), Guru Kafa (yemek, mekan ve seyahat blogger), Ece Er & Varlık Sezgin (Sonradan Gurmeler, blogger, yazar) ve Evrencan Gündüz’ün (müzisyen) jüri olduğu yarışmada 5 finalist arasından en iyi burger reçeteleri seçildi.

Konuklar, Burger Savaşları’nın final gecesinde yarışmanın heyecanına ortak olurken, Evrencan Gündüz’ün konseri ve ardından gerçekleşen DJ performansı ile doyasıya eğlendiler.

About burgersavaslari