Burger Savaşları V – Başvurular Başladı

5. Geleneksel Burger Savaşları, en iyi burger tarifi peşinde yarışacak olan gastronomi bölümü öğrencileri ve burger severleri bir araya getiriyor. Bu yılın teması “Türkiye’nin Peynirleri” olan yarışmada geleceğin burger şefleri lezzetli bir yarışın içinde olacak.

“İyi Et, İyi Burger” mottosundan yola çıkan BurgerLab tarafından 5.si düzenlenen Burger Savaşları’na bu yıl yalnızca gastronomi bölümü öğrencileri katılabiliyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi Gastronomi bölümlerinde öğrenim gören adaylar 7 Nisan 2017 tarihine kadar 2 kişilik takımlar halinde www.burgersavaslari.com’dan online başvuruda bulunabiliyor.

Diğer üniversitelerin Gastronomi bölümlerinde kayıtlı öğrenciler ise 30 Nisan 2017 tarihine kadar yine 2 kişilik takımlar halinde www.burgersavaslari.com’a başvurularını iletebiliyor.

Burger Savaşları, her yıl değişen temasıyla en iyi hamburger reçetesi için değer verdiği  konulara dikkat çekiyor. Türkiye’nin birbirinden lezzetli peynirlerini kullanarak hamburger reçetelerini oluşturan 2’şer kişilik takımlar, en lezzetli burger reçetesini bulmak için kıyasıya yarışacak.

Final 24 Mayıs 2017 – Maslak Uniq’te
Başvurular sonrası ön elemeyle seçilen yarışmacılar, 24 Mayıs günü Maslak Uniq’te gerçekleşecek final gecesinde burgerlerini hazırlayacak ve yeme- içme konusunda profesyonel jüri üyeleri karşısında büyük finalde boy gösterecek. Yarışmanın sonunda 1. ve 2. olan takımlar Amsterdam Gurme Turu, 3.ve 4. olan takımlar ise Gaziantep Gurme turu kazanacaklar. Burger Savaşları heyecanına katılmak isteyenler final gecesinin ve ardından gerçekleşecek after party’nin biletlerini 1 Nisan’dan itibaren www.biletix.com’dan satın alabilecekler.

 

About burgersavaslari