Burger Savaşları IV – İyi Olan Kazandı, Katılan Herkes Eğlendi!

IV. Geleneksel Burger Savaşları, 26 Ekim 2016 Çarşamba Günü, Zorlu Center BurgerLab’te gerçekleşti. Bu yıl, tariflerine Türkiye’de üretildikleri bölgeler ile özdeşleşen Taşköprü sarımsağı, Kars kaşarı, Gemlik zeytini ve benzeri yerel tatları ekleyenler yarıştı.

KraftHeinz ve Weber Stephen Turkey sponsorluğunda Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle 6 kişiden oluşan uzman jüri, 6 yarışmacının yaptığı burgerleri değerlendirdi ve başarılı olan ilk 3 yarışmacıyı açıkladı.

Mert Ruscuklu’nun sunuculuk yaptığı yarışmada Ali Dövenci Birincilik ödülünü almaya hak kazandı. Hakan Çelebi İkinci; Ayten Saner ise üçüncü oldu.

Yemek, Mekan & Seyahat Blogger Gurukafa, Ünlü Şef Semi Lichy, Yemek Fotoğrafçısı Serina Tara, Şarap ve Yemek Danışmanı Oğul Türkkan, Yemek, Mekan &Seyahat Blogger Tat Dedektifi ve Heinz Türkiye Ülke Müdürü Ali Bozer’in jüri olduğu yarışma, heyecan dolu ve kıyasıya mücadele ile geçti.

Yarışma ile birlikte başlayan Burger Partisi, yaklaşık 400 kişinin katılımıyla eğlenceli ve lezzet dolu geçti. Partiye katılanlar önce Burger Savaşları’nı izledi. Nefes kesen bir heyecanla devam eden puanlama aşamasından sonra DJ performansı eşliğinde eğlence ilerleyen saatlere kadar sürdü.

 

About burgersavaslari